سبک زندگی

تفاوت واکنش مردان و زنان نسبت به خیانت همسر


به هیچ عنوان قصد کلی گویی و تعمیم دادن رفتار گروهی معدود را به تمام افراد ندارم اما باید در نظر داشته باشیم که برداشت مردان و زنان از رابطه نامشروع همسرشان متفاوت است. زن ها با توجه به این‌که نیاز به رابطه عاطفی برای خودشان مهم تر می باشد تصور می کنند که خیانت شوهرشان هم به دلیل کمبود عاطفی و برای تامین این نیاز است در حالی که مردان چون نیاز به رابطه جنسی را در خودشان پر رنگ تر می بینند لذا تصور می کنند خیانت همسرشان برای تامین همین نیاز است. و همین تفاوت به نوبه خود بر واکنش عاطفی آنها تاثیر می‌گذارد.

تفاوت اول: زنها بیشتر سعی می کنم رابطه زناشویی خود را از نو ترمیم کنند و آن را زنده نگه دارند در حالی که مردها تمایل به خاتمه آن دارند و دنبال جانشین می گردند.

تفاوت دوم: زن ها بیشتر به افسردگی رو می‌آورند و بر سر و روی خود می‌زنند و به جان خود می افتند در حالی که مردها با گرایش و عصبانیت بیشتر مایلند حتی در رویا هم که شده به طور بی رحمانه به دیگران بپرند و خشم و عصبانیت خود را سر آنها خالی کند.

تفاوت سوم: زن ها رابطه نامشروع همسرشان را بیشتر به بی لیاقتی خود نسبت می دهند در حالی که مردها به بی کفایتی جنسی خود نسبت می‌دهند.  دیوید باس در بررسی‌های خود به این نتیجه رسید که زنها بیشتر از رابطه عاطفی شوهرشان با زنان دیگر و مردها بیشتر از رابطه جنسی زن خود با دیگران دچار تشویش خاطر می شوند وی با قرار دادن چند الکترود روی سر مرد ها و زن ها متوجه شد که وقتی مردها زنان خود را در حال آمیزش جنسی با مردان دیگر تصور کردند به تعریق افتادند و بلافاصله ضربان قلبشان بالا رفت ولی وقتی آنها زن خود را در بند عشق افلاطونی با مرد دیگری تصور کردند آرام تر بودند و زنها کاملا برعکس.

تفاوت چهارم: زن‌ها دائماً در ذهنشان با موضوع کلنجار می‌روند و مردها سر خود را به چه چیز دیگری گرم می کنند.

اگر همسران به تفاوت نیاز هم توجه کنند درصد قابل توجهی از خیانت ها کاهش می یابد. مردان باید پس از ازدواج تلاش وافری انجام دهند تا نیاز های عاطفی زنانشان را تامین کنند و بالعکس زن ها در تلاش باشند تا نیاز جنسی مردان را جدی بگیرند.

نوشته شده توسط دکتر هادی خیرآبادی با اقتباس از کتاب پیوند زخم خورده دکتر جنیس آبرامز اسپرینگ ۲۱ آذر ۹۸

درباره نویسنده

مشاور و روان درمانگر عضو انجمن روانشناسی آمریکا (APA) عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران

6 دیدگاه در ”تفاوت واکنش مردان و زنان نسبت به خیانت همسر

 1. با تشکر از موضوعات جالب و خواندنی شما. من خیلی از از مطالب شما استفاده می کنم و برای من بسیار مفید بوده است.

 2. سلام
  من متاسفانه خودم به همین مشکل توی زندگیم دچار شدم و خیلی اذیت میشم چطور می تونم با آقای دکتر خیرآبادی وقت مشاوره بگیرم لطفا راهنمایی ام کنید. ممنونم

  • سلام دوست عزیز
   آقای دکتر خیرآبادی در حال حاضر ایران هستند و شما می توانید با شماره کلینیک ۰۵۱۳۷۶۷۵۵۹۵ تماس بگیرید.

 3. نخیر جانم نخیر اتفاقا بر عکس گفتید. مردها دوست دارن ترمیم کنند و زنها مایلند تمام کنند. چون مردها به شدت بدبخت و وابسته هستند. در کل مرد خیانت کار درست بشو نیست که نیست. لطفا از مطالب علمی استفاده کنید نه تجاری!

  • دوست عزیز همانطور که در انتهای مطلب آمده است مطلب منتشر شده بر اساس کتاب پیوند زخم خورده دکتر جنیس آبرامز اسپرینگ نویسنده و دانشمند بزرگ آمریکایی که اتفاقا ایشان خودشان هم خانم هستند می باشد و نه بر اساس مطالب تجاری به قول شما. البته اگر این مطلب با تجارب شخصی شما متفاوت است خیلی عجیب نیست چون در ابتدای مطلب هم بیان شده که رفتار انسان ها آنقدر متنوع است که نمی توان رفتار گروهی را و یا حتی اکثریت جمعیت را به همه آن جمعیت تعمیم داد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *